Dożynki Prezydenckie z udziałem KGW Pierzchów

– To był dla nas zaszczyt, było nam bardzo miło i czułyśmy się wyróżnione, kiedy dotarła do nas informacja, że nasze koło otrzymało zaproszenie do udziału w Dożynkach Prezydenckich. Rok temu, gdy z okazji jubileuszu 55-lecia działalności poświęciłyśmy swój sztandar z wizerunkiem świętej Marty – patronki gospodyń domowych, żadna z nas nie przypuszczała, że będzie brać udział wraz z pocztem sztandarowym we Mszy Świętej w kościele seminaryjnym w Warszawie, a potem w ogrodach Pałacu Prezydenckiego prezentować sztandar Parze Prezydenckiej – mówi pani Maria, jedna z członkiń KGW.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pierzchowie jako jedyne z gminy Gdów i jedno z nielicznych kół w Polsce posiada swój sztandar. W niedzielę, 19 września, w Warszawie panie prezentowały i opowiadały o nim Parze Prezydenckiej. Spotkanie było również okazją do przekazania publikacji opisującej historię Kół Gospodyń Wiejskich w naszej gminie, przepisów na potrawy regionalne, tomiku wierszy poetki ludowej z Pierzchowa, płyty DVD z jubileuszu 55-lecia działalności oraz poświęcenia i przekazania sztandaru.

Przy okazji dwudniowego pobytu w Warszawie panie zwiedziły nie tylko Pałac Prezydencki, ale również Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki oraz Zamek Królewski.

(W.Ch.)

Udostępnij: