W Kuter Porcie nie tylko plaża

Na początku łowisko, restauracja, potem plaża, domki, kemping, a od niedawna nowy kompleks z basenem, saunami, grotą solną, zewnętrznymi baliami wodnymi, siłownią i strefą SPA. Dodatkowo wypożyczalnia rowerów, korty tenisowe, z których jeden zimą zamienia się w lodowisko. Czego więcej do szczęścia potrzeba? Tylko słonecznej pogody i wolnego czasu. Od kilku lat obszar dynamicznie się rozwija, z korzyścią dla mieszkańców naszej gminy i wczasowiczów.

Swoją podróż po Kuter Porcie rozpoczynamy od wjazdu nową bramą, która prowadzi do licznych atrakcji w Strefie Rekreacja. Dla gości przygotowano miejsca parkingowe oraz nasadzono drzewa, aby dostarczały cienia.

Zaczynamy od wypożyczalni rowerów, to świeży temat – można tutaj znaleźć rowery damskie, męskie, młodzieżowe i dziecięce, wszystkie z akcesoriami: kaski, foteliki, zapinane wózki dla najmłodszych. Oferta przygotowana jest zarówno dla gości domków i kempingu, jak i wszystkich chętnych, którzy chcieliby próbować swoich sił np. na licznych trasach rowerowych w naszej gminie. Godzinny koszt wypożyczenia roweru to 15 zł. Przy wypożyczalni znajduje się świetlica – gdy jest niepogoda, można tam zagrać w różne gry, np. rzutki, piłkarzyki – dostępne są opcje płatne i bezpłatne. Znajdują się tam również automaty z napojami i przekąskami.

Kolejną atrakcją są korty tenisowe, z których jeden (kryty z nawierzchnią ze sztucznej trawy) zimą przekształca się w lodowisko. Otwarto je w ubiegłym roku. Na korcie można pograć już za 25 zł za godzinę, goście domków „Kuter Port” korzystają z niego nieodpłatnie, 1 godzinę na dobę.

Mijając korty, udajemy się na kemping uruchomiony przed trzema laty. Wyróżnia go to, że składa się z 67 wydzielonych parcel. Parcele dla gości mają od ponad 70 do blisko 220 metrów kwadratowych. Na każdej z nich znajduje się przyłącze energetyczne, a na tych o wyższym standardzie również przyłącza do wody i kanalizacji. Do dyspozycji gości jest również m.in. zaplecze kuchenne, sanitarne oraz strefa serwisowa dla kamperów (Camper Service). Dodatkowo udostępniona jest strefa z leżakami, hamakami, grillem, miejscem na ognisko, a na wprost bramek wejściowych znajduje się plaża, na którą goście kempingu mają wstęp bezpłatny. Wjeżdżając na ten teren płacimy tylko raz – w cenie jest m.in. prąd, prysznice, toalety i plaża. Na kemping przyjeżdżają zarówno goście z niedaleka, okolic Wieliczki czy Krakowa, ale nie brakuje też osób z całego kraju, a nawet z zagranicy.

Kolejnym punktem jest uwielbiana przez wielu piaszczysta plaża. Do usypania plaży i dna kąpieliska wykorzystano już ponad 40 tys. ton piasku, który codziennie jest starannie utrzymywany. Plażowicze mogą rozłożyć się na rozległym terenie piaszczystym i trawiastym. Woda do kąpieliska pobierana jest osobnego ujęcia, filtrowana za pomocą specjalnego systemu, a nasadzenia roślinne wspomagają ten proces. Akwen kąpielowy jest oddzielony od znajdującego się obok zbiornika łowiska. Wszystkie warunki są spełnione, miejsce zostało odebrane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a badania wody są prowadzone regularnie. Plażowicze mogą kąpać się na różnych głębokościach – od 0,4 m (dla najmłodszych), przez 1,2, m (dla nieumiejących pływać) po 1,8 m. Aby było jeszcze bezpieczniej, w sezonie kąpielowym goście znajdują się pod opieką profesjonalnych ratowników. Na terenie plaży znajduje się również oddzielny kontener, w którym zawsze czuwa ratownik mogący udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Plaża jest miejscem wypoczynku, cichym, spokojnym i bezpiecznym. 

W tym roku nowością jest to, że przez całe wakacje będzie się działo tutaj coś ciekawego. W czwartki od godz. 18.00 – bezpłatne animacje dla dzieci. W piątki mają się odbywać potańcówki z hitami z całego świata, a w soboty ogniska przy muzyce na żywo. Sezon na plażowanie rozpoczął się 24 czerwca a, – „Muzyczne Powitanie Lata” 1 lipca. Inna z planowanych atrakcji w Kuter Porcie to np. zlot kabrioletów 17 sierpnia. Czym jeszcze zaskoczą nas w wakacyjnym sezonie? Pewnie przekonamy się już niebawem.

Ostatnim miejscem, które odwiedzamy, jest budynek, w którym mieści się basen, jacuzzi, strefa saun, grota solna, SPA oraz siłownia. To nowy obszar rekreacji, do którego prowadzi klatka schodowa w kształcie muszli. Goście mogą się tu odprężyć, zrelaksować czy skorzystać z aktywnych form wypoczynku niezależnie od pogody. Przykładowo godzinne popołudniowe wejście na basen dla osoby dorosłej kosztuje 35 zł. Poza basenem dostępna jest strefa saun i grota solna oraz balie zewnętrzne, jednak warto wcześniej zadzwonić, aby je zarezerwować. Basen ma długość 21 m, a jego głębokość sięga 1,4 m. Mogą z niego korzystać dzieci powyżej 3. roku życia, maluszki natomiast, w odpowiedniej pieluszce, można zabrać do jacuzzi. W basenie dodatkowo znajdują się strefy z masażami. Warto skorzystać z saun – do dyspozycji jest rzymska (parowa), polecana dla osób z suchą skórą, fińska (sucha) posiadająca właściwości oczyszczające i przyśpieszające metabolizm naszego organizmu i ostatnia – infrared, gdzie ciepło wytwarzają promienie podczerwone, które w medycynie wykorzystywane są do leczenia stanów pourazowych czy zapalnych. Jest również grota solna posiadająca właściwości prozdrowotne oraz siłownia.

Od niedawna działa też SPA, w którym znajdują się cztery gabinety. Dostępne są różne zabiegi, w tym m.in. z kategorii masaży, pielęgnacji twarzy i całego ciała, pielęgnacji dłoni i stóp. A jeśli chcemy poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, warto zdecydować się na rytuały SPA. 

Goście Kuter Portu mieszkający w domkach, wiele z wymienionych atrakcji mają w cenie pobytu, m.in. basen, sauny, siłownię, korty, plażę, lodowisko.

Z pewnością można stwierdzić, że to największy tego rodzaju kompleks w okolicy. Można tutaj znaleźć prawie wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Jest naprawdę przyjemnie i miło.

Po obiekcie oprowadzał i opowiadał o nim przedstawiciel działu marketingu, z którym można również skontaktować się w sprawach spotkań firmowych oraz imprez integracyjnych.

Wioleta Chmiela

Udostępnij: