Zagrali na nowym boisku

Boisko do piłki nożnej koło hali sportowej w Gdowie otwarto 30 września i w tym samym dniu dniu padło na nim aż 9 goli. Pierwszą, inauguracyjną bramkę strzelił wójt Zbigniew Wojas, a kolejnych 8 padło podczas inauguracyjnego meczu Gdovii z oldbojami Wisły, którzy zwyciężyli 3 do 5.

Uroczyste otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią, powstałego w ramach budowy kompleksu boisk sportowych w Gdowie, odbyło się w sobotę, 30 września. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej oraz Gminnej Hali Sportowej. Ze względu na warunki atmosferyczne, część oficjalna uroczystości odbyła się w hali. Po zakończeniu spotkania wójt Zbigniew Wojas oddał na boisku strzał symbolizujący otwarcie inwestycji. Bramki strzegł prezes Gdovii Gdów Stanisław Wydrych, jednak nie udało mu się jej obronić…

Budowa kompleksu boisk rozpoczęła się w marcu tego roku. W ramach inwestycji zaplanowano dwa boiska do gry w piłkę nożną, jedno pokryte nawierzchnią trawiastą-naturalną oraz drugie – z nawierzchnią trawiastą-sztuczną. Obydwa zostaną wyposażone w wiaty stadionowe dla sędziów i zawodników, piłko-chwyty oraz ogrodzenie wewnętrzne płyt boiska wraz z bramkami. Wykonane zostanie również oświetlenie, drenaż i system nawadniania boiska trawiastego, powstanie bieżnia wykończona nawierzchnią poliuretanową oraz trybuny mogące pomieścić 600 kibiców. Większość powyższych prac już została wykonana. Pozostało ukończenie boiska z nawierzchnią trawiastą – naturalną wraz z bieżnią.

Przeprowadzono także modernizację infrastruktury sportowej istniejącego „po sąsiedzku” Orlika, wymieniono nawierzchnię oraz oświetlenie. Koszt inwestycji to 6 640 770 zł, z czego 5 mln zł zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Uroczystości towarzyszył wyjątkowy mecz. W ramach kolejnej odsłony obchodów jubileuszu 100-lecia Gdovii, zespół rozegrał spotkanie z drużyną Oldbojów Wisły Kraków. Tego dnia na licznie zgromadzonych kibiców czekało wiele atrakcji oraz piłkarskich emocji. Na gdowskim boisku gościliśmy wybitnych piłkarzy, zagrali m. in. Piotr i Paweł Brożek, Mirosław Szymkowiak, Marcin Wasilewski, Grzegorz Pater czy Kazimierz Kmiecik. Przyjazd tak znamienitych zawodników do Gdowa był dla piłkarzy Gdovii wielką nobilitacją. Mecz był zacięty, a zakończył się zwycięstwem oldbojów Wisły 3 do 5.

Elżbieta Krawczyk