Choinki z Niewiarowa

Pani ANNA CHOJECKA jest niewątpliwie duszą artystyczną. Ukończyła ceramikę, a na co dzień zajmuje się florystyką, tworzy okolicznościowe bukiety, kompozycje kwiatowe, dekoruje pomieszczenia na różne okazje. Praca wśród kwiatów i zieleni daje jej dużo odpoczynku i radości. Na swojej trzyhektarowej plantacji wspólnie z mężem posadziła 10 lat temu – 10 tysięcy drzewek różnych odmian, głównie jodeł kaukaskich i świerków. To był początek…

– Dlaczego choinki?

– To dla nas symbol radości i tradycji świątecznych. Pasja do tworzenia wyjątkowych chwil dla rodzin skłoniła nas o tego biznesu. Efekty nie przyszły jednak natychmiast. Drzewko nadaje się do sprzedaży zazwyczaj po 4 latach starannej pielęgnacji.

– Czy klienci kupują choinki wcześniej, czy czekają na ostatni moment?

– Największy ruch obserwujemy w tygodniu przedświątecznym. U nas można wybrać choinkę, oznaczyć ją do wycięcia. Czasami zdarza się, że taką oznaczoną choinkę trudno znaleźć i wtedy więcej czasu zajmuje nam szukanie niż sama wycinka…

– Czy kupujący są wybredni?

– Na ogół szukają tych o idealnym kształcie, symetryczności i gęstości igieł, starają się znaleźć drzewko, które będzie ozdobą w ich domu. Dla wielu to nie tylko choinka, to symbol Świąt Bożego Narodzenia. A naszym celem jest im pomóc i sprostać oczekiwaniom, dostarczając choinki, które spełniają wysokie standardy jakości i estetyki. Klienci najczęściej wybierają jodły i świerki. Raczej preferują drzewka cięte, choć te w doniczkach również zyskują na popularności.

– Jak idzie sprzedaż w tym roku?

– Wyniki sprzedażowe są dobre. Cieszymy się z powrotu stałych klientów. To dla nas ogromna radość. Staramy się stale podnosić jakość dostarczanych choinek i standardy obsługi klienta. Ostatnio obserwujemy wzrost zainteresowania prawdziwymi drzewkami, ze względu na ich naturalność i ekologiczny charakter. Moda na sztuczne trochę przeminęła.

– Ile kosztuje u Państwa żywa choinka?

– Ceny zaczynają się od 100 zł, wszystko zależy jednak od gatunku oraz wysokości drzewka. Można u nas też zakupić wianki z choiny i stojaki. Oferujemy też dowóz drzewka do domu. Największa radość jest jednak wtedy, gdy to właśnie rodzina odwiedza naszą plantację (Niewiarów 133), wybiera drzewko, wycina i zabiera do domu. Można też udać się też do naszego punktu w Gdowie, przy ulicy Cegielnianej. Jesteśmy na placu, blisko skrzyżowania z obwodnicą.

– Czy drzewko w doniczce można przesadzić do ogrodu?

– Tak, ale nie ma gwarancji, że się przyjmie. Wszystko zależy od wielkości, te mniejsze do 100 cm mają większe szanse, gdyż ich korzenie nie są tak rozbudowane. Ale zawsze warto próbować.

– Ma Pani ulubione drzewko świąteczne?

– Jodła kaukaska! Jest wyjątkowa! Charakteryzuje się gęstymi, miękkimi igłami o intensywnie zielonym kolorze, co sprawia, że jest niezwykle atrakcyjna jako choinka.

– Czym się Pani zajmuje, gdy sezon na choinki mija?

– Sprzedaż choinek jest istotnym elementem naszej działalności, ale specjalizujemy się także w handlu kwiatami ciętymi oraz zielenią, dzięki temu działamy przez cały rok. Dodatkowo zajmujemy się florystyką. Jesteśmy też dumni z naszej oferty związanej z kwiatami ślubnymi, projektujemy i tworzymy niepowtarzalne bukiety oraz dekoracje, spełniając marzenia naszych klientów w ich wyjątkowym dniu.

Rozmawiała: Wioleta Chmiela

Udostępnij: