Ping pong zawładnął halą sportową

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego to ogólnopolskie święto wszystkich miłośników tej dyscypliny. W naszej gminie, taki dzień zorganizował dla najmłodszych UKS Gryf Gdów, wspólnie z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego.

To dla nas duże wyróżnienie, realizujemy projekt, na który dofinansowanie dostało tylko 16 organizacji. Nasz klub jako jedyny w województwie małopolskim prowadzi takie zajęcia – mówi Paulina Krużel z Gryfu. – Mamy tutaj bardzo dobre warunki do organizacji tego rodzaju wydarzeń – dodaje.

Wydarzenie, które odbyło się dokładnie w Mikołajki, licznie zgromadziło młodzież ze Szkoły Podstawowej w Gdowie.

W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. zajęcia z trenerami, gry i zabawy ruchowe, konkursy wiedzy o tenisie stołowym, miniturnieje, pokazy gry najlepszych oraz możliwość zagrania z mistrzem. Najwięcej emocji wzbudził właśnie pokaz mistrza, którym jest sam Prezes UKS Gryf Gdów – Daniel Bąk. To jego sztuczki i wspaniała gra stały się największą atrakcją dla widzów.

Ale był też mistrz drugiego planu, okazał się nim chłopak z ekipy Friza, który kręci filmy. To do niego młodzież kolejkami ustawiała się po autografy i wspólne zdjęcia. – Nie wiedziałem, że jestem taki rozpoznawalny – zaskoczony komentował tę sytuację, ale z chęcią i wielką sympatią pozował do zdjęć.

Oczywiście w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który z wielką radością częstował słodkościami.

Na zakończenie spotkania pełnego sportowych emocji odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „NDTS z Mikołajem”. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego był bezpłatny.

Partnerem głównym imprezy była Enea, sponsor generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firma Tibhar. Patroni medialni to Onet i Przegląd Sportowy. Wydarzenie dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

(W.Ch.)

Udostępnij: