Spotkania, bale, koncerty…

Pierwsze miesiące roku 2024 obfitowały w wydarzenia artystyczne i towarzyskie.

W styczniu, na Dolnym Pokładzie Kuter Portu spotkali się przedsiębiorcy. Na zaproszenie wójta Zbigniewa Wojasa licznie odpowiedzieli właścicieli firm działających na terenie naszej gminy oraz goście: Dariusz Klimczak – minister infrastruktury, Ireneusz Raś – wiceminister sportu i turystyki. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził temat niezwykle istotnej dla naszej gminy inwestycji – budowy linii kolejowej Podłęże-Piekiełko. Po części oficjalnej odbył się tradycyjny bal.

Pod koniec stycznia gospodarz gminy zaprosił mieszkańców oraz organizacje pozarządowe na „Spotkanie Noworoczne”. Wydarzenie uświetnił występ chóru Tutte le Corde pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej oraz Orkiestry Baczków pod batutą Wojciecha Zwierniaka, która zagrała i zaśpiewała dla gdowskiej publiczności wspólnie z wokalistami. Wydarzenie zakończyło podsumowanie zbiórki dla 32. Finału WOŚP i światełko do nieba. Łącznie na zakup sprzętu przeznaczonego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów po pandemii gdowski sztab działający przy Centrum Kultury w Gdowie zebrał 69460,97 zł i 610 zł z eSkarbonki.

Luty obfitował w bale i koncerty. Jako pierwsi wystartowali seniorzy z gdowskiego UTW. Przy wspaniałej muzyce na żywo bawiło się ponad 100 osób. Wśród atrakcji nie zabrakło tradycyjnego już walca czekoladowego, podczas którego wybrano Króla i Królową balu. Wiele radości sprawił uczestnikom występ taneczny studentów gdowskiego UTW. Tego dnia wszystkim dopisywały humory, a i sił do tańca nie brakowało.

Zabawy karnawałowe i walentynkowe odbywały się również w sołectwach naszej gminy, m.in. w Książnicach, Niegowici, Zagórzanach, Pierzchowie…
Do tańca porwali się też podopieczni FON w Podolanach oraz ŚDS w Zagórzanach. Choć okres karnawału był w tym roku dosyć krótki, to obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń przygotowanych dla lokalnej społeczności. Brawa dla organizatorów!

W niezwykłym koncercie dedykowanym przede wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty wystąpił Michał Bajor. Niezwykła barwa głosu, wspaniałe piosenki zachwyciły publiczność. Artysta wykonał wspólnie ze swoim zespołem utwory, które sam napisał i skomponował, ale nie wyłącznie. Wśród piosenek znalazły się również te autorstwa Wojciecha Młynarskiego czy Artura Andrusa. Koncert był niezwykle interesujący. Wykonawca nie tylko śpiewał, ale też opowiadał ciekawe historie i anegdoty, które rozbawiały publiczność. Jedną z piosenek wykonał wspólnie z głosem Ireny Santor, a inną z głosem Kayah.

Michał Bajor po raz pierwszy gościł na ziemi gdowskiej, bardzo mu się podobało w hali sportowej, powiedział nawet, że czuje się „jak w prawdziwej operze”.
Gdowska publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco. Michał Bajor nie pozostał im dłużny i bisował aż trzy razy.

(W.Ch.)

Udostępnij: