Od redaktora

Aż trudno uwierzyć, że pierwsze wspólne Boże Narodzenie spędziliśmy w roku 2015 i razem powitaliśmy rok 2016. Przez 8 lat Mój Gdów towarzyszył Państwu na co dzień i od święta. Przez ten czas nazbierało się setki artykułów i zdjęć zamieszczonych na ponad tysiącu stron naszego kwartalnika. Pisaliśmy o wielu ludziach i wielu sprawach, o zainteresowaniach, pasjach, sukcesach mieszkańców gminy.
Dzisiaj kolejna porcja dobrych wiadomości – tym razem, jak na koniec roku przystało – trochę podsumowań i planów. Jest więc o tym, co udało się zrobić w gminie w ostatnich miesiącach i o tym, co będzie się na jej terenie działo w najbliższym czasie. Sporo uwagi poświęciliśmy też sportowi, podsumowując 100-lecie Gdovii i śledząc wydarzenia związane z ping pongiem.
Są akcenty historyczne i oczywiście świąteczne – nie tylko życzenia od mieszkańców i gospodarzy gminy, a nawet kraju, ale również sylwestrowe i plany. I tu nowość: po raz pierwszy zaprosiliśmy do współpracy… sztuczną inteligencję. Co z tego wyszło – przekonajcie się sami.
Życzymy miłej lektury i najlepszych, cudownych Świąt Bożego Narodzenia i równie wspaniałego Nowego Roku. Mamy nadzieję, że spędzimy go razem.

Barbara Rotter-Stankiewicz