Lato inne niż zwykle

Nie tak miała wyglądać zapowiedź letnich propozycji na naszym Zarabiu… Jednak w tym dziwnym roku nic nie jest tak jak zwykle, a sytuacja z jaką przyszło się nam zmierzyć, ma również odzwierciedlenie w gminnym kalendarzu imprez i wydarzeń. Część z nich została odwołana, część odbędzie się w nieco mniejszym zakresie.

Na mniejszą skalę

Z pewnością nie będziemy mogli zobaczyć się na tak dużych imprezach jak dotychczas, co jednak nie znaczy, że mniejsze wydarzenia nie będą się odbywać. Pracujemy i myślimy nad tym, jak spotykać się z Wami bezpiecznie. Będziemy na bieżąco informować o planach poprzez nasze strony internetowe www.zarabiegdow.pl i portale społeczne.

Zachęcamy również gorąco do korzystania z infrastruktury zielonych terenów Zarabia. Naprawdę warto, bo po przymusowej, wiosennej kwarantannie i ograniczeniu naszej aktywności znów możemy wrócić na ścieżki piesze i rowerowe, korzystać ze szlaków i boisk, odpoczywać na łonie natury. Zapraszamy do odwiedzin zarówno Zarabia, jak i do poznawania i odkrywania na nowo pięknych miejsc w naszej gminie. Podobnie jak w roku ubiegłym czekamy na Was w punkcie Zarabie info na polu namiotowym (obok nowego placu zabaw), w którym będziecie mogli zaopatrzyć się w foldery i aktualne mapy naszych szlaków rowerowych.

Plaża na wyciągnięcie ręki 

To będzie lato inne niż zwykle, z większymi lub mniejszymi obostrzeniami, z niepewnością dotyczącą też naszych podróży, zarówno tych dalszych, zagranicznych, jak i bliższych krajowych. Z pewnością wiele osób musiało mocno zweryfikować swoje wakacyjne plany, tym bardziej cieszy informacja, że w gminie Gdów, w sąsiedztwie ścieżki pieszo-rowerowej powstaje Strefa Plaża o powierzchni ok. 1,5 ha z kąpieliskiem i pełną infrastrukturą. Mowa o wyczekiwanej inwestycji w nieznanowickim Kuter Porcie, który zapowiedział już na ten sezon otwarcie plaży z nowym zbiornikiem wodnym o zróżnicowanej głębokości (do 40 cm, do 120 cm oraz do 180 cm), punktami gastronomicznymi i opieką ratowników. To dobra wiadomość zarówno dla naszych mieszkańców jak i turystów, którzy, mamy nadzieję, korzystając z możliwości plażowania odwiedzą również inne, piękne miejsca w gminie. A nam, mieszkańcom, przybywa kolejne miejsce, w którym będziemy mogli poczuć prawdziwy letni klimat.

(E.T.U.)

Udostępnij: