Spotkanie z basistą grupy „Scorpions”

W Centrum Kultury w Gdowie w andrzejkowe popołudnie mieszkańcy gminy spotkali się z Pawłem Mąciwodą-Jastrzębskim – basistą legendarnej grupy Scorpions. W wydarzeniu licznie uczestniczyli najmłodsi. Pan Paweł opowiadał o swojej przygodzie z muzyką, odpowiadał na pytania, a chętni mogli wspólnie z nim zagrać na dość nietypowym instrumencie potocznie zwanym „ufo”. Nie zabrakło również solowego występu, autografów, upominków oraz wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

– To był dla mnie ogromny zaszczyt. Kameralne spotkanie na małej scenie z dziećmi po sąsiedzku, bo z Gdowa. Doświadczenie, które przypomniało mi, jak bardzo otwarte umysły mają dzieci, jak szybko chłoną wiedzę i muzykę. Dziękuję Wam! Byliście wspaniali – napisał na swoim Facebooku Paweł Mąciwoda-Jastrzębski.

Spotkanie z basistą Scorpionsów wsparło akcję charytatywną rozpoczętą w 2020 roku przez dziennikarzy Radia Kraków, którzy walczyli o powrót do zdrowia chorego na raka kolegi – dziennikarza muzycznego Andrzeja Kukuczki. W tę kampanię włączyło się wiele ludzi dobrego serca. Na antenie odbyły się licytacje; podczas jednej z nich wójt Zbigniew Wojas wylicytował spotkanie oraz lekcję gry na basie z Pawłem Mąciwodą w Gdowie. Niestety nie udało się uratować dziennikarza, ale środki, które zostały pozyskane podczas licytacji zostały przekazana na inny cel charytatywny.

Udostępnij: