Spełnione marzenie pani Agnieszki

Agnieszka Martyka, szczęśliwa żona i mama. Pochodząca z Łężkowic mieszkanka Książnic, na co dzień zajmująca się rekrutacją w dużej korporacji. Po latach zrealizowała swoje największe marzenie – napisała i wydała książkę, spełniając się jako pisarka.

– Od zawsze uwielbiałam pisać, czy to notatki, czy wiersze, opowiadania i eseje. Napisanie powieści było moim wielkim marzeniem, które nareszcie udało mi się zrealizować, z czego jestem bardzo dumna – podkreśla w rozmowie pani Agnieszka Martyka. – Głównym powodem napisania powieści była chęć spełnienia pisarskiego marzenia. Pomyślałam, że jeśli nie teraz, to kiedy? Nie ma czasu na odkładanie swoich marzeń na później, bo nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam życie. „Zacząć od nowa na Camden Roe 13” to mój debiut. Nie chciałabym zbyt wiele zdradzać, ale w zanadrzu mam jeszcze kilka książek – dodaje pobudzając naszą ciekawość.

Jej debiutancka powieść zapewne przykuje uwagę wielu czytelniczek.
– Opowiada o losach młodej dziewczyny, Anki Nieśpielak, która chce zmienić swoje życie, by zapomnieć o nieudanej miłości i uciec od zaborczej matki, wtrącającej się w jej życie. Wyjeżdża do Irlandii Północnej, do swojej przyjaciółki z czasów liceum, Dagmary. W miasteczku Camden, po sąsiedzku, spotyka intrygującego pisarza, Connora Hannigana, który staje się dla niej kimś więcej niż tylko przyjacielem. Zakochana i pełna nadziei na nowy związek Anka nie widzi jednak, że w domu na Camden Roe dzieją się niepokojące rzeczy. Jakie, tego oczywiście nie zdradzę, trzeba przeczytać – zachęca autorka.

Powieść ukazała się 5 października, nakładem Wydawnictwa Novae Res. Książka dostępna będzie w wybranych księgarniach stacjonarnych, internetowych (np. na zaczytani.pl, lubimyczytac.pl czy taniaksiazka.pl), a miesiąc po premierze w wersji papierowej, również w formie e-booka. Można będzie ją kupić w zróżnicowanej ofercie cenowej. Możliwy będzie także zakup egzemplarzy autorskich, bezpośrednio od pisarki. Podczas autorskiego spotkania w Książnicach 6 października, w ramach „Nocy Bibliotek” cena była nieco wyższa od okładkowej, ale za to egzemplarz było można opatrzyć autografem pani Agnieszki.

– Książkę tę napisałam z myślą o kobietach, które, tak jak ja, uwielbiają powieści obyczajowe, pełne emocji, uczuć, zaskakujących zwrotów akcji i zagadek – wyjaśnia pani Agnieszka, zachęcając do przeczytania „Zacząć od nowa na CamdenRoe 13”.
Czytelniczkom i czytelnikom życzymy miłej lektury, a autorce oczywiście gratulujemy wydania pierwszej powieści.

Maria Jelonek-Bankowicz