Seniorzy chcą powrócić na studia

Dla słuchaczy gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przerwa w stacjonarnych zajęciach trwała prawie rok. Nic więc dziwnego, że na kontynuowanie osobistych spotkań czekają z wielką niecierpliwością. 

Wrześniowe zebrania organizacyjne zarówno w Gdowie, jak i w filii w Czyżowie potwierdziły ich wielką chęć powrotu do „szkolnej ławy”. Na powakacyjne spotkanie w Gdowie przyszło blisko 60 osób, w Czyżowie ponad 20. Jest więc duża szansa, zwłaszcza, że prawie wszyscy są w pełni  zaszczepieni przeciwko COVID-19, na powrót do ustalonego od lat harmonogramu zajęć.

Warto przy okazji wspomnieć, że pomimo trudnego, pandemicznego  roku udało się zorganizować na UTW kilka wycieczek, w tym trzydniowy wyjazd do Kudowy Zdroju, na którym to blisko 30-osobowa grupa seniorów zdobyła najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec. Do Pszczyny z kolei wyjechali w lipcu studenci z Czyżowa.

We wrześniu, tradycyjnie reprezentacja gdowskiego UTW wzięła udział w Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie. Impreza zgromadziła rekordową ilość uczestników: ponad 2000 osób z blisko 100 miejscowości.  

Aktywność tej grupy społecznej i determinacja do działania cieszy tym bardziej, że w przyszłym roku gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie obchodził 10 rocznicę powstania…

(E.T.U.)

Udostępnij: